Medyada Gökçe Erinç

[toggle title=”Gökçe Erinç İle Profesyonel Koçluk PranaYOGA SAKARYA’da.” state=”close” ] [dropcap]K[/dropcap]oçluk Nedir?Profesyonel Koç, yaşamınızda bir noktadan diğer bir noktaya varmak istediğinizde size sizi yansıtarak, kendi değerleriniz, yetenek ve yetkinliklerinizle yola devam edebilmeniz için size eşlik eder.

Yaşadığınız bir takım zorluklarla baş edebilme yetkinliklerinizi yine sizin sahip olduğunuz değerlere odaklanarak keşfetmenizi sağlar. Bu yolculuk sizin kendinize yolculuğunuzu destekler niteliktedir. Yaşamınız boyunca tekrarlayan, aşmakta zorlandığınız durum ve duygularla ilgili kişisel kalıplarınızı, engellerinizi görmeniz konusunda sizi cesaretlendirir. Koçluk alan kişi ile koçun işbirliği içinde olması sürecin verimli geçmesi için olmazsa olmazlardandır.

pranayoga
pranayoga

Koç;
§ Bireyin, başkalarına karşı farkındalığını ve genel farkındalığı arttıran objektif değerlendirme ve gözlemleri sağlar
§ Bireyin koşullarını tam olarak anlamak için dinler
§ Alternatifler ve fırsatları keşfetme, dikkatlice planlama ve karar verme süreçlerinde danışanına aynalama yaparak yansıtır.
§ Fırsatları ve potansiyeli görmesi için danışanını destekler, kişisel gücü ve tutkularıyla orantılı şekilde zorluklara meydan okuması için teşvik eder.
§ Yeni bakış açılarının ortaya çıkması için farklı şekilde düşünmeye teşvik eder.
§ Karanlıkta kalmış farklı ve yeni olasılıkları aydınlatmak, alternatif senaryoların oluşturulmasını desteklemek için görülmeyeni görünür kılmaya destek olur.
§ Gizlilik dâhil, koçluk ilişkisinde tüm mesleki sınırları korur ve koçluk mesleğinin etik kurallarına uyar.

Bir koç ile görüşmek için sebepler nelerdir?
Bir kişi veya ekip, (bunlarla sınırlı olmaksızın) aşağıdakiler dahil, birçok nedenden dolayı bir koç ile görüşmeyi seçebilir:
· Acil veya mecburi bir durumun kişiyi zorlaması (sınırların zorlanması gereken bir durum, zorluk ya da fırsat),
· Bilgi, beceri, güven veya kaynaklarda bir eksiklik olması durumu,
· İstenen sonuçlara ulaşmayı hızlandırma arzusu,
· Net ve açık bir şekilde seçim yapılabilme eksikliği,
· Başarının problemli bir hal almaya başlaması,
· İş ve özel yaşamda denge eksikliğinin istenmeyen sonuçlar doğurması,
· Temel güçlü yanların, bunların en iyi nasıl kullanılabileceği ile birlikte tanımlanması gerekliliği.

Bir koç ile görüşmenin faydaları
Profesyonel Koçluk insanın hayatında birçok harika fayda yaratır; örneğin kişinin hayatındaki zorluklara farklı ve yeni açılardan bakmasını sağlar, karar verme becerilerini geliştirir, kişiler arası ilişkilerde etkinlik sağlar ve güveni arttırır. Sadece bununla da kalmaz; koçluk almaya başlayıp devam edenlerin hayatında değişim, verimlilik, yaşam ve işinde memnuniyet ve ilgili hedeflere ulaşılması gibi konularda belirgin bir gelişme gözlenmiştir. Kaynak : http://www.icfturkey.org/neden-kocluk/kocluk-nedir/

Koçluk alabileceğiniz alanlar:
« Bireysel Koçluk
« İlişki Koçluğu
« Anne Baba Koçluğu

Eğitimci: Gökçe Erinç Büyükşengür[tooltip text=”” gravity=”nw”][/tooltip][/toggle]

[toggle title=”Etkili -Anne/Baba Eğitimi Tanıtım Günü” state=”close” ] [dropcap]Ç[/dropcap]ocuklarımıza, sadece ve sadece var oldukları için onları asla değişmeyecek şekilde sevdiğimizi hissettirerek, onları saf sevgiyle büyütmek hepimizin ortak arzusu. Onları büyütürken kazandırmak istediğimiz değerler, biz ve sorumluluklarımız arasında bir takım engeller ortaya çıkmaya başlıyor.

PranaYOGA

Etkili Anne-Baba Eğitimi, bu engelleri aşmak, engellerin ortaya çıkmasını önlemek, ilk günkü saf sevgi bağını koruyabilmek, karşılıklı ihtiyaçların dile getirilebildiği açık bir iletişim kurabilmek için Psikolog Dr. Thomas Gordon tarafından 1962 yılında geliştirilmiştir. 50 ülkede milyonlarca anne-baba bu eğitimi tamamlamıştır. Eğitimin anne babaların herhangi bir ceza uygulamasını gereksiz kıldığı, çocukların saldırganlığını ve şiddete başvurmasını azalttığı görülmüştür.

Geleceğimiz çocuklarımız, kendiniz ve içinizdeki çocuk için sizi de aramızda görmeyi dileriz.
Ayrıntılı bilgiye aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.
http://etkiliannebaba.com/tr/hizmetlerimiz/etkili-anne-baba-egitimi

Gordon Training International Türkiye Temsilcilisi Etkili Anne Baba Okulu

Eğitimci:
Gökçe Erinç Büyükşengür[tooltip text=”” gravity=”nw”][/tooltip][/toggle]

[toggle title=”SAÜ Kariyer ve Koç’luk Etkinliği-2017″ state=”close” ]

Bugün gerçekleştirilen Kariyer ve Koçluk etkinliğimizin konuşmacısı Gökçe ERİNÇ BÜYÜKŞENGÜR'e eğlenceli ve geliştirici sunumu için teşekkür ederiz.

SAÜ Kariyer ve Yetenek Yönetimi Koordinatörlüğü paylaştı: 22 Şubat 2017 Çarşamba

[dropcap]S[/dropcap]akarya Üniversitesi Kariyer ve Yetenek Yönetimi Koordinatörlüğünün 22 Şubat 2017 günü gerçekleştirdiği [tooltip text=”Kariyer ve Koç’luk Etkinliği” gravity=”nw”]Kariyer ve Koç’luk Etkinliği[/tooltip]’ne konuşmacı olarak davetliyim.

[/toggle]

Koçluk ve Kariyer

[toggle title=”Koçluk ve Kariyer” state=”close” ]

https://visitick.com/Event/kocluk-ve-kariyer [/toggle]

Minibüs şoförlerine yeni dönem eğitimi

[toggle title=”Minibüs şoförlerine yeni dönem eğitimi” state=”close” ] [dropcap]S[/dropcap]akarya Üniversitesi kampüsünde yolcu taşımacılığı yapan minibüs şoförleri eğitime katıldılar.[tooltip text=”” gravity=”nw”][/tooltip]SAÜ Kültür ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen eğitim, Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler Uzmanı Gökçe Erinç Büyükşengür tarafından verildi.

İki gün süren eğitimde, minibüs şoförleri ile öğrenci ve personel ilişkilerinin yanı sıra iletişim bilgi ve becerileri, öfke kontrolü ve sabır, dinleme gibi konular işlendi.

Serdivan Minibüs Durak Başkanı Adem Tan ve Lojmanlar Minibüs Durak Başkanı Şahin Yiğit yaptıkları açıklamada, bu eğitimin ilkinin geçtiğimiz yıl yapıldığını ve oldukça faydalı olduğunu belirtirlerken, ”Bu eğitimler, Sakarya Üniversitesi ile olan bağlarımızı daha da güçlendirirken, hizmet kalitemizin çıtasını da yükseliyor”şeklinde konuştular.

http://medyabar.com/haber/95066/minibus-soforlerine-yeni-donem-egitimi.aspx

[/toggle]

[toggle title=”Kampüs Hattı Şoförlerine İletişim Eğitimi” state=”close” ] [dropcap]S[/dropcap]akarya Üniversitesi kampüs yolcu taşımacılığı yapan şoförler öfke kontrolü, sabır ve dinleme gibi eğitimlere katıldı.

Kampüs Hattı Şoförlerine İletişim Eğitimi
Kampüs Hattı Şoförlerine İletişim Eğitimi

Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler Uzmanı Gökçe Erinç Büyükşengür tarafından SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde minibüs şoförleri ile öğrenci ve personel ilişkilerinin yanı sıra iletişim bilgi ve becerileri, öfke kontrolü ve sabır, dinleme gibi konular işlendi. Gerçekleşen eğitime Sakarya Üniversitesi kampüs yolculuğu yapan şoförlerde katıldı. Serdivan Minibüs Durak Başkanı Adem Tan ve Lojmanlar Minibüs Durak Başkanı Şahin Yiğit yaptıkları açıklamada, bu eğitimin ilkinin geçtiğimiz yıl yapıldığını ve oldukça faydalı olduğunu belirtirlerken, “Bu eğitimler, Sakarya Üniversitesi ile olan bağlarımızı daha da güçlendirirken, hizmet kalitemizin çıtasını da yükseliyor” şeklinde konuştular.
[tooltip text=”-” gravity=”nw”]-[/tooltip]

http://www.hurriyet.com.tr/ [/toggle]

[toggle title=”SAÜ Basını’ndan Yerel Basına Onur Yemeği” state=”close” ] [dropcap]S[/dropcap]akarya Üniversitesi Basın Şube Müdürlüğü[tooltip text=”” gravity=”nw”][/tooltip], Sakarya’da görev yapan basın mensupları onuruna yemek verdi. SAÜ Personel Yemekhanesi’nde verilen öğle yemeğine çok sayıda basın mensubu katıldı.

SAÜ Basını'ndan Yerel Basına Onur Yemeği
SAÜ Basını’ndan Yerel Basına Onur Yemeği

SAÜ Basın Şube Müdürü Mustafa Öztunç yemekte yaptığı konuşmada, yemeğin amacının Sakarya’daki yerel ve ulusal basın-yayın temsilcileri ile ilişkilerini pekiştirmek olduğunu söyledi. Öztunç konuşmasında ayrıca, Yeni Yönetim Anlayışları ve Uygulamaları çerçevesinde Sakarya Üniversitesi’nde 14 Şube Müdürlüğü arasında uygulanan Rotasyon kapsamında Basın Şube Müdürlüğü ile Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü yöneticilerinin de yer değiştirdiğini belirterek, 1 Haziran 2008 tarihine kadar kendisinin Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’ne, Halkla İlişkiler Şube Müdürü Gökçe Erinç Büyükşengür’ün ise Basın Şube Müdürlüğü’ne atandığını kaydetti.Yapılan konuşmanın ardından karşılıklı sohbetlerle ve toplu fotoğraf çekimiyle yemek sona erdi.

http://www.sakaryarehberim.com/haber-sau-basinindan-yerel-basina-onur-yemegi-12479.html

[/toggle]

[divider style=”double” top=”20″ bottom=”20″]