Merhaba

Benim hikayem küçücük bir kız çocuğuyken başladı. Hayat; bana, hepimize olduğu gibi bir çok tecrübe yaşattı. Yaşadığım her deneyimden ve bu deneyimlerin doğurduğu süreçlerden bir şeyler öğrenerek çıkma çabamın, kişisel gelişim olarak anıldığını öğrendim. Sonra bu kişisel gelişim tanımını da içime sindiremedim bir türlü. Ruhsal gelişim her zaman daha anlamlı geldi.

Büyüdüm, okudum, öğrendim, para kazanmaya başladım, evlendim, çocuklarımız oldu. Tüm bunlar olurken; bazen yaş, bazen de yaşam dönemlerinde sorular belirdi. O soruların peşine düştüm. Yine okudum, hislerimi,  düşüncelerimi paylaştım, sorular sordum, bazen cevapları olan bazen de olmayan. Kimi zaman da sorulardı cevaplardan önemli olan.

Benim de sizler gibi rollerim var hayatımda. Annemin ve babamın çocuklarından biriyim, abilerimin kardeşi, kardeşimin ablası, yeğenlerimin halası, eşimin karısı, kızlarımızın annesi, öğrencilerimin hocası, iş arkadaşlarımın arkadaşı, dostumun dostu, komşularımızın komşusu, bazen müşteri, bazen danışan, bazen veli…

Kendime dışarıdan bakmaya başladığımda gördüm ki, “insan” benim için çok önemli. İnsanlarla iletişim halinde olmak, sürdürmek, anlamak, dinlemek, bazen yol göstermek sonra gösterilen başka bir yoldan gitmek. Bu yüzden farklı yollardan gidip farklı öğretileri keşfederek başladığım yolculuğuma halen devam ediyorum.

Şimdi buradayım;  ihtiyacınız olduğunda, sizin yolunuzda eşlik etmek ve her yolculukta yepyeni şeyler öğrenmek için.

Sevgilerimle

Gökçe